Patalpų vėdinimo poreikis

Visi žinome, kad žmogaus gyvybei reikalingas oras. Tiksliau, grynas, praturtintas deguonimi, savo sudėtyje turintis kuo mažiau kenksmingų elementų, turinčių įtakos sveikatai.
Taip pat neginčijama, kad be oro žmogus gali gyventi mažiau laiko nei be šviesos, maisto ar vandens. Didžiulį vaidmenį žmogaus gyvenime užima ne tik oras, jo kiekis, bet ir kokybinė sudėtis, turinti tam tikras deguonies, azoto ir kitų elementų proporcijas, taip pat vandens garai.

grynas oras namuoseGyvenimo metu mes kvėpuojame oru, per plaučius sugerdami deguonį ir kitus elementus ir iškvėpdami jį kitais junginiais, kur vyrauja anglies dioksidas. Be to, žmogaus kūnas tam tikru kiekiu gali išskirti šilumą, drėgmę, o kitos dujos, garai, dulkės, dūmai, įvairūs aerozoliai ir kvapai taip pat gali būti įvairių jo veiklos rūšių produktai. Esant tam tikram kamba rio sandarumui, minėtas išmetimas gali pasiekti kenksmingą ir pavojingą jame esančių žmonių sveikatai vertę. Be to, padidėjusi garų koncentracija ore, t. y. santykinė oro drėgmė, sukelia kondensaciją ant langų, palangių ir net sienų ir dėl to vystosi įvairios kenksmingos bakterijos ir grybeliai. Norint ore ištirpinti kenksmingas medžiagas ir drėgmę iki priimtinos koncentracijos, reikalinga ventiliacija, tai yra, gryno oro pritekėjimas į patalpą ir užteršto pašalinimas.

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs suteikti komfortiškas gyvenimo sąlygas, iš tiesų sukūrė naujų problemų.

Specialistai tvirtina, kad kitaip ir negalėjo būti. Apšiltinus daugiabučius, pakeitus kiaurus langus sandariais, tačiau nuošalėje palikus vėdinimo sistemas, už didelius pinigus buvo sukurtas šiltnamio efektas. Modernizuotų namų savininkai bando butus vėdindami tiesiog atidarinėdami langus, kiti nepripažįsta tokio vėdinimo, nes taip prarandama šiluma.
Savo namuose žmogus turi jaustis komfortiškai. O kas nutinka, gyvenant sandariame, be tinkamos vėdinimo sistemos bute?
Žmogaus sveikata, kasdienė būsena priklauso nuo daugelio faktorių, tarp kurių – ir oras, kuriuo žmogus kvėpuoja. Tvirtinama, kad netinkamas oras yra vienas iš labiausiai neigiamai veikiančių faktorių. 

Pakeisk savo gyvenimo kokybę

Design Escapes

UAB "Vilpas"
Įmonės kodas 304447101
Adresas: Šilo 9, LT-66252, Druskininkai
Tel. +37069977150,el. paštas info(@)vilpas.lt

Jūsų pastebėjimai


© UAB "Vilpas" 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas