PATALPŲ UŽTERŠTUMAS

Pastatuose oras būna užterštas įvairiausiais junginiais, kurie veikia žmogaus sveikatą. Didėja įvairiausių teršalų, alergenų ir CO2 koncentracija patalpų ore, taip pat dėl didelio drėgmės kiekio padidėja ir pelėsių atsiradimo tikimybė. Tokiose patalpose gyvenantys ir daug laiko praleidžiantys žmonės dažnai skundžiasi neaiškios kilmės negalavimais: nemiga, galvos skausmais, alerginiais susirgimais, kvėpavimo takų ligomis bei kitais ūminiais ar lėtiniais sveikatos sutrikimais,  kurie gali pasireikšti ne iš karto, o net po daugelio metų. Šis seniai pastebėtas reiškinys buvo pavadintas „Ligoto pastato sindromu“. Šiuolaikiniame būste gali būti iki 1000 cheminių junginių, kurie vienaip ar kitaip neigiamai veikia žmogaus organizmą, visų pirma, vaikus, nėščias moteris ir ligonius. Be cheminių junginių savo namuose susiduriame su fizikine, biologine tarša ir radiacija.

namu problemos

Pagrindiniai gyvenamųjų patalpų taršos šaltiniai yra:

  • iš statybinių ir apdailos medžiagųbei konstrukcijų išskiriamos toksinės medžiagos;
  • iš buitinės chemijos, asmeninių daiktų, baldųir namų apyvokos reikmenų išskiriamos kenksmingos medžiagos;
  • su užterštu aplinkos oru į patalpaspatenkančios toksiškos dujos ir dulkės;
  • besikaupiantys toksiški produktai, kurie susidaro iki galo nesudegus kurui šildymo sistemose, pvz., dujinėse viryklėse, krosnyse, židiniuose;
  • iš rūsiųpatalpų besiskverbiantis radonas, metanas ir kitos kenksmingos dujos;
  • tabako dūmai;
  • besikaupiantys paties žmogaus gyvybinės veiklos produktai, antropotoksinai (tai žmogaus ir naminių gyvūnų išskiriamos nuodingos medžiagos – anglies dioksidas, acetonas, amoniakas, aminai, fenoliai ir kt., kurios, esant tam tikrai koncentracijai uždaroje erdvėje, žmonėms gali kelti pavojų).

Kviečiame atlikti savo gyvenamojo būsto taršos šaltinių ekspertizę, nemokamai konsultuojame kaip sumažinti taršą namuose.

Mūsų laboratorinių tyrimų partneris NACIONALINIS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRAS.

Pakeisk savo gyvenimo kokybę

UAB „Vilpas“
Įmonės kodas: 304447101
Adresas: Šilo 9, LT-66252, Druskininkai
Tel.: +37069977150
El. paštas: info(@)vilpas.lt


Vilpas

Kondicionavimo ir vėdinimo
sistemos jūsų namams


© 2024 UAB „Vilpas“ 
Visos teisės saugomos