MIKROBIOLOGINIS PATALPŲ UŽTERŠTUMAS

MIKROBIOLOGINIS PATALPŲ UŽTERŠTUMAS

Patalpų oro kokybė tiesiogiai veikia mūsų sveikatą, nes net ir menki taršos šaltiniai gali sukurti aukštas taršos koncentracijas uždarose erdvėse. Šiuolaikiniai žmonės praleidžia 52–85% laiko gyvenamosiose ir visuomeninėse patalpose, todėl oro švarumas yra ypač svarbus. Patalpų ore gausu įvairių mikroorganizmų, kurie gali turėti rimtų pasekmių sveikatai.

Ore Esantys Mikroorganizmai

Pagrindiniai mikroorganizmai, kurie veikia žmogaus sveikatą, yra:

  • Virusai
  • Bakterijos
  • Grybai
  • Pirmuonys

Patalpų ore taip pat būna žiedadulkių, gyvūnų kailio ir odos dalelių, vabzdžių fragmentų bei lakiųjų organinių junginių, kurie gali kelti grėsmę sveikatai.

Pelėsio Sukeliama Grėsmė

Pelėsis, arba mikroskopinis grybas, gali tapti tikru žudiku sveikatai. Jis išskiria nuodingus toksinus ir sporas, kurios labai lengvai pateka į žmogaus kvėpavimo takus. Šie grybeliai yra pavojingi ne tik suaugusiesiems, bet ypač klastingi vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Pelėsio kenksmingumas pasireiškia alerginiu poveikiu, toksiškumu ir gali sukelti rimtas sveikatos problemas.

Pelėsio Toksinis Poveikis

Pelėsis gali sukelti šias problemas:

  • Kvėpavimo takų ligos: Astma, laringitas, bronchitas, pneumonija – tai tik keletas uždegiminių procesų, kurie gali atsirasti dėl mikroorganizmų, esančių užterštame ore.
  • Odos ligos: Mikozės, egzema, psoriazė – šios ligos gali pasireikšti dėl grybelinių alergenų poveikio.
  • Alergija: Kosulys, čiaudulys, nosies užgulimas, ašarojimas ir bėrimai – visi šie simptomai gali būti pelėsio pasekmė.
  • Virškinimo problemos: Toksinai, susidarę grybelio metabolizmo metu, gali paveikti kepenis, sukelti cirozę ir intoksikaciją.
  • Nervų sistemos pažeidimai: Pelėsio poveikis gali pasireikšti nuotaikos pokyčiais, nerimu, nemiga ir apatija, kuriuos sukelia organizmo apsinuodijimas.

Sunkių Sveikatos Problemų Rizika

Labai svarbu suprasti, kad pelėsis gali būti susijęs ne tik su lengvais negalavimais. Ilgalaikis grybelio poveikis žmogaus organizmui gali sukelti rimtas ir net mirtinas ligas. Pelėsį sukeliantys mikotoksinai, pavyzdžiui, aflatoksinai, gali prisidėti prie onkologijos vystymosi. Tyrimai rodo, kad nuolatinis kontaktas su tam tikrais pelėsiais gali gerokai padidinti riziką susirgti vėžiu.

Be to, pelėsis yra klastingas – jis veikia palaipsniui, ir labai dažnai žmonės pradeda jausti diskomfortą tik tuomet, kai problema tampa rimta. Pastebėjus pėdsakus ar kvapus, kurie rodo pelėsio buvimą, būtina nedelsiant imtis veiksmų.

Pelesio pasekmes

Kaip Kovoti su Pelėsiu?

Pastebėjus pelėsį, būtina nustatyti jo atsiradimo vietas ir priežastis. Pagrindinė priemonė kovojant su pelėsiu – sumažinti drėgmę patalpose. Tai galima pasiekti:

  1. Sutvarkius stogus ir plyšius
  2. Pasirinkus tinkamą šildymo ir vėdinimo sistemą

Mūsų įmonė, UAB "Vilpas", specializuojasi tokių problemų sprendime. Mūsų ekspertai siūlo efektyviausius sprendimus.

Pakeisk savo gyvenimo kokybę

UAB „Vilpas“
Įmonės kodas: 304447101
Adresas: Šilo 9, LT-66252, Druskininkai
Tel.: +37069977150
El. paštas: info(@)vilpas.lt

Kondicionavimo ir vėdinimo
sistemos jūsų namams


Vilpas


© 2024 UAB „Vilpas“ 
Visos teisės saugomos