Mikrobiologinis patalpų užterštumas

Patalpų oro kokybė turi didelę įtaką žmonių sveikatai, nes net ir maži taršos šaltiniai uždaroje erdvėje sukuria reikšmingas taršos koncentracijas.
Šiuolaikinis žmogus, priklausomai nuo gyvenimo būdo ir darbinės veiklos, gyvenamuosiuose ir visuomeniniuose pastatuose praleidžia nuo 52 iki 85 % laiko. Todėl patalpų oras, net esant gana mažai biologinių teršalų koncentracijai, veikia žmogų ir gali turėti įtakos jo savijautai, darbingumui ir sveikatai.
Nepaisant ore esančių organinės kilmės dalelių įvairovės, didžiausią įtaką žmogaus sveikatai daro patalpų ore esantys mikroorganizmai. Be mikroorganizmų, kuriems priskiriami virusai, bakterijos, grybai ir pirmuonys, patalpų ore taip pat gali būti žiedadulkių, gyvūnų kailio ir odos dalelių, vabzdžių ir erkių fragmentų bei išskyrų. Patalpų ore taip pat gali būti lakiųjų organinių junginių, kurie yra gyvų organizmų, pavyzdžiui, kambarinių augalų ir mikroorganizmų, gyvybinės veiklos produktai. Nemažai patalpų ore esančių biologinių veiksnių gali kelti grėsmę žmonių sveikatai ar gerai savijautai. 

Pakeisk savo gyvenimo kokybę

Design Escapes

UAB "Vilpas"
Įmonės kodas 304447101
Adresas: Šilo 9, LT-66252, Druskininkai
Tel. +37069977150,el. paštas info(@)vilpas.lt

Jūsų pastebėjimai


© UAB "Vilpas" 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas