Radiacijos tyrimai

radiacijos matavimai1Atliekame radiologinius tyrimus:


• Gamtinės jonizuojančios spinduliuotės;
• Radono;
• Radionuklidų – maiste ir geriamajame vandenyje.

Žmogus yra nuolat veikiamas radiacijos. Radioaktyvios taršos kilmė gali būti tiek dirbtiniai, tiek natūralūs šaltiniai. Natūralus šaltiniai – tai kosminiai spinduliai ir radioaktyvūs elementai, jie sukuria natūralią foninę radiaciją, su kuria gaunama natūrali radiacijos dozė. Didesnes natūralios radiacijos dozes žmogus gauna skrisdamas lėktuvu, naudodamas vandenį iš požeminių šaltinių, būdamas uždarose patalpose, maistui gaminti naudodamas dujas.
Prie natūralios dozės prisideda papildoma radiacija dėl kontaktų su radioaktyvios taršos šaltiniais. Tokie šaltiniai – tai fluorografija, rentgenas, atominės ir šiluminės elektrinės, anglies deginimas, branduolinių ginklų bandymų nuosėdos, sąvartynai, transportas.
Ypatingą pavojų kelia radonas, kuris yra trečdalio radiacijos mūsų planetoje šaltinis. Radonas yra 7,5 kartus už orą sunkesnės skaidrios beskonės, bekvapės gamtinės kilmės dujos. Jis susidaro giliai žemės plutoje skylant uranui. Radonas patenka į namus įvairiais keliais: iš grunto per pamatus ir grindis arba iš statybų metu naudotų medžiagų. Susidaro padidėjęs radiacijos lygis. Radonas yra labiausiai pavojingas, jei bute yra nepakankama ventiliacija.
Radiacija mūsų organizmui yra kenksminga. Nedidelės radiacijos dozės sukelia vėžį arba genetinius pažeidimus, išliekančius keliose kartose, tuo tarpu didelės dozės yra mirtinos.
Apie 75% iš natūralių šaltinių gaunamos radiacijos patenka į žmogaus organizmą su maistu, vandeniu ir oru. Apie 50% šios dozės sudaro radonas ir jo radiokatyvaus skilimo produktai. Su mažiausiomis dalelėms radionuklidai patenka į plaučius su kiekvienu įkvėpimu. Tyrimų duomenimis, radono kiekis gyvenamų patalpų ore ir vandentiekio vandenyje dažnai viršija ribinę leistiną koncentraciją.
Kasdieniame gyvenime žmogus dažnai susiduria su radiacijos šaltiniais: statybinės medžiagos – įvairių rūšių granitas, pemza ir betonas, laikrodžiai su šviečiančiais ciferblatais, išėjimo ženklai, kompasai, taikikliai, dūmų detektoriai, bagažo tikrinimo rėmai, kai kurių rūšių lempos, spalvoti televizoriai ir kiti elektros prietaisai. Veiksminga priemonė sumažinti pagrindinio radiacijos šaltinio patalpose – radono ir jo skilimo produktų – radiacijos lygį yra reguliarus vėdinimas, kuris sumažina radono koncentraciją uždaroje buto erdvėje.
Šiandien yra galimybė atlikti profesionalius savo būsto tyrimus – išmatuoti foninės radiacijos lygį ir surasti vietinius radiacijos šaltinius. Remiantis tyrimų rezultatais, sudarome laboratorinių tyrimų protokolą su eksperto išvada (išduodame ekologinį pasą). Kartu su ekologiniu pasu galite gausite rekomendacijas, kaip pašalinti nustatytas problemas.
Radiologinį tyrimą galite užsakyti užpildę žemiau pateiktą anketą. Mūsų tyrimų partneris NACIONALINIS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRAS

Pakeisk savo gyvenimo kokybę

Design Escapes

UAB "Vilpas"
Įmonės kodas 304447101
Adresas: Šilo 9, LT-66252, Druskininkai
Tel. +37069977150,el. paštas info(@)vilpas.lt

Jūsų pastebėjimai


© UAB "Vilpas" 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas